Твір-характеристика персонажа роману П.Куліша “Чорна рада»

Твір-характеристика персонажа роману П.Куліша “Чорна рада»

З усіх персонажів роману «Чорна рада» мені найбільше сподобався Петро Шраменко – «орел не козак» .

Це молодий і сильний парубок, красень, від якого складно відвести погляд. Божий чоловік казав про нього: «Петро був козак не дитина: мав батькову постать і силу, ворочав важкою шаблюкою, як блискавкою, а хисткий і проводн й, як урах на степу». Фізична міць гармонійно поєднувалася із красивою зовнішністю. Недаремно ж Леся не спускала з нього очей. Однак міцна статура і вродлива зовнішність – це аж ніяк не головне в образі Петра. Хлопець приваблює читача насамперед своєю хорошою вдачею. Добрий і сміливий, чесний і благородний, здатний на справжні почуття без нотки лицемірства – таким я бачу Петра Шраменка. Безвідмовно дотримувався норм моралі та не порушував закон. Для Петра батька був авторитетом: “Був син і щирий козак, лучче йому з нудьги загинути, ніж панотця навік преогорчити й золоту свою славу гряззю закаляти.” Ніхто не міг сказати про Петра щось погане. Був він благородний і добрий. “У багно тебе не втопче, як зав’язнеш, а хіба з багна витягне”, – казав про Шраменка Кирило Тур. 

Відважний одчайдух, Петро вважає своєю сміливістю досвідчених козаків. “… переплив Случ під кулями? Їй-богу, я й досі дивуюсь, що таке молоде, да таке сміле!” – говорить про хлопця Черевань. Петро наздоганяє Кирила Тура, який викрав Лесю, і б’ється з ним, як справжній лицар. 

З одного боку Петро Шраменко сильний і сміливий козак, а з іншого (у стосунках з Лесею) – щирий, ніжний і романтичний. Подружнє щастя та сімейна ідилія у них з Лесею свідчить про те, що Петро – чудовий сім’янин, справжній чоловік.

Безумовно, Петро Шраменко – справжній козак, гідний син свого батька і просто добра людина, яка готова відстоювати справедливість і правду.

Вам також може сподобатися

12 неймовірних фактів про павуків

Павуки – одна з груп безхребетних, за якими найпростіше спостерігати, і вони чарівні істоти. Ось деякі з наших улюблених цікавих фактів про павуків. 1. Павуки комахи? Павуки – павукоподібні. Вони…
Відкрити

Неймовірно цікаві факти про Стародавній Єгипет

Річка Ніл мала важливе значення для розвитку давньоєгипетської цивілізації Факти Стародавнього Єгипту показують, що велика єгипетська цивілізація не могла б розвиватися до такої міри, якби не річка Ніл. Завдяки воді…
Відкрити