Твір-роздум «Люди-векселі» нашого часу

Твір-роздум «Люди-векселі» нашого часу

У повісті відомого Оноре де Бальзака “Гобсек” автор пише про одну з найголовніших проблем суспільства. Він змальовує картину, в якій людські стосунки тримаються і повністю залежать від грошей, нескінченних фінансових транзакцій. Люди в цій картині не сприймаються як особистості, їх цінність визначає лише їх сума борга.

Гобсек – головний персонаж твору, лихвар, що має велику владу у суспільстві. Він знає багато таємниць оточуючих його людей, постійно стає свідком того, як гроші та жадоба до збагачення руйнує щасливі життя та сім’ї. Розуміє та бачить як люди продають свою честь, гідність, інколи навіть життя заради купюр. 

Найяскравішим прикладом цього божевілля стає історія Анастазі де Ресто. Її мати, графиня де Ресто, аби зберегти свою аристократичну репутацію, вдається до жахливого шахрайства. Вона видає свою дочку за багату спадкоємицю, використовуючи підроблені векселі.

Анастазі, щиро закохана в Максима де Трай, стає жертвою цих махінацій. Її щастя зруйновано, адже вона змушена вийти заміж за нелюбого їй чоловіка, щоб розплатитися за борги.

Наш головний лихвар, Гобсек, володіє цими векселями тож повністю контролює Анастазі. Він тримає її в страсі і покорі, можна сказати, що стає її володарем. І ось уже зламане людське життя через жагу до збагачення, майбутнє якого нам чітко покаже повість. Історія Анастазі – це лише один з мільйонів прикладів того, як люди перетворюються з особистостей та прекрасних створінь на пішок в чиїйсь грі, фактично векселями. 

В картині Оноре Де Бальзака символов цього божевільного світу стає Гобсек, адже він має найбільшу жагу до грошей, заради них він готовий абсолютно на все. Він ніколи не палив камін, щоб заощадити на собі, в дровах у нього лежало золото. Його склади були наповнені їжею, мішками з кофе, чого там тільки не було. Всього цього він навіть не торкнувся пальцем, щоб заощадити на собі. Настільки хвора людина це була. 

Бальзак застерігає своїх читачів від жахливої ​​долі людей, які втрачають свою людяність в погоні за багатством. Він показує, що справжні цінності – це не гроші, а любов, честь і гідність.

Твір дуже актуальний в наш час. Дуже багато людей мають мислення Гобсека, думають що “Гроші правлять світом”. Так, без них нікуди, але головне в житті – це точно не гроші. Потрібно завжди пам’ятати, що люди не повинні ставитися один до одного як до цінних паперів, векселів. Потрібно цінувати людські стосунки та оточуючих нас людей, значи що всі вони – особистості. Тоді, можливо, і наш світ стане трохи кращим.

Вам також може сподобатися

Банкрутство громадянина

Вступ Актуальність теми. Сьогодні відносно небагато країн світу впровадили в національне законодавство юридичні засоби розв’язання проблем заборгованості громадян, які не є суб’єктами підприємницької діяльності. Однак тенденції останніх років свідчать, що впровадження…
Відкрити

Чи нудна Японія за межами Токіо?

Отже, вам цікаво, що робити за межами Токіо. Якщо вам подобається проводити час на свіжому повітрі. Пробувати місцеві страви та діалекти. Відвідувати святині, храми та історичні пам’ятки. Або просто хочеться…
Відкрити