Вчимося під час карантину: 5 порад, як не лінуватися!

Вчитися – це теж навик, який можна прокачувати. І якщо ти все життя лінувався вчити навіть вірші, а під час карантину і зовсім забув як виконувати завдання – ось кілька простих порад для організації робочого процесу.

1. Став таймер роботи. Коли перед нами стоїть завдання на виконання якої знадобитися невизначену кількість часу нам завжди не хочеться виконувати її. Так організм захищає себе від зайвих стресів і перенапруги. Але якщо чітко позначити час, який потрібно присвятити навчанню, організм налаштуватися на короткочасне виконання роботи і не буде відчувати стрес. Цей принцип використовують при виділенні чіткого часу на уроки в школі і на пари в університеті, адже ви завжди знаєте, що це скоро закінчитися. Є одна важлива деталь, себе не можна обманювати і якщо ви поставили завдання – читати 40 хвилин, то через 40 хвилин варто відкласти книгу і зробити перерву, після чого повернутися до занять ще на певний проміжок часу.

2. Зміна діяльності. Це ще один спосіб, який допомагає розслабитися, коли вже втомилися від виконання завдань. Відкладіть підручники і книги, присвятіть трохи часу активностям або улюбленому хобі. Якщо ви багато читали – спробуйте зайнятися спортом або навести порядок на робочому місці, після важких математичних задач добре б помалювати і подивитися на яскраві кольори фарб, після того як багато всього вчили – спробуйте поговорити з друзями про щось смішне. Фільми та серіали теж можуть підійти, головне і тут обмежити час і не забути повернутися до навчання.

3. Тренуйте пам’ять і увагу. Для цього зараз є багато програм на телефон або ж варіантів тренувань в інтернеті. Відразу це буде додатковим навантаженням для вас, але з часом ви помітите, що почали використовувати менше часу для виконання завдань. До того ж це допоможе вам швидше виконувати роботу в майбутньому і не допускати помилок. Але ж якщо навчання буде займати в 2 рази менше часу, значить і відпочивати можна буде в 2 рази більше. Ми думаємо, заради цього варто постаратися.

4. Вибирайте альтернативні способи навчання. Книги можна слухати, а не читати. Англійську можна вчити за коміксами і фільмів, а не по нудним книгам. З математики можна знайти хороший курс з цікавим викладанням в інтернеті. Головна мета навчання не в заучуванні матеріалу, а в тому щоб застосовувати отримані знання в житті. А значить і вчити потрібно будь-які предмети без відриву від реального життя. Зробіть свою добірку цікавих навчальних сторінок і користуйтеся нею.

5. Знайдіть свою мотивацію. Не всіх мотивують оцінки, і навіть стипендія не завжди є стимулом для навчання. Але спробуйте зрозуміти, для чого саме вам хочеться знати той чи інший предмет. Бути в тренді, адже зараз модно бути розумним. Поїхати за кордон і там вільно спілкуватися з жителями країни. Відкрити свій бізнес. Все це може бути чудовою мотивацією для навчання. Просто знайдіть щось своє.

Ми дали прості поради які можуть зробити ваше навчання простішим. До речі вони можуть допомогти і в роботі, і навіть у повсякденному житті. Користуйтеся, і нехай у вас все вийде.